Paintballowe gry terenowe w Stróżewku

     25 listopada 2018 r. sześcioosobowa  grupa wychowanków wspólnie z pracownikami Zakładu Poprawczego w Kcyni wzięła udział w grach terenowych paintballu w Stróżewku koło Chodzieży. Jest to element programu wychowawczego „Archeologia Żywa”. Ma ona uczyć wychowanków współdziałania w czasie realizacji zadań zespołowych, kształtować postawy patriotyczne i zaangażowanie w obronność oraz bezpieczeństwo naszego kraju.

     Wyjechaliśmy z Kcyni wcześnie rano, aby jak najszybciej rozpocząć gry terenowe. W Stróżewku zatrzymaliśmy się na przygotowanym  polu, na którym organizatorzy przygotowali specjalne przeszkody, pozwalające na lepsze wykorzystanie walorów tej gry. Po omówieniu warunków bezpieczeństwa i instruktarzu podzieliliśmy się na zespoły i zaczęła się zabawa…

      Paintball pozwala na oderwanie się od rzeczywistości. Szumiąca w uszach adrenalina i ferwor walki sprawiają, że przez chwilę istniejemy tylko tu i teraz. Nic innego nie ma dla nas znaczenia. To doskonały sposób na oderwanie się od problemów i zapomnienie o szarym dniu codziennym. Paintball to sport, mający liczne zalety, które powinny przekonać niemal każdego do spróbowania swoich sił w tym sporcie.Takie wyzwanie będzie dla wielu osób bardzo trudne pod względem kondycyjnym, jednak już samo uświadomienie sobie, iż nasz siedzący tryb życia nie odbija się zbyt dobrze nazdolności do poruszania się w momentach podwyższonego wysiłku fizycznego, może sprowokować nas do głębszych przemyśleń, pociągających za sobą daleko idące zmiany. Paintball bez wątpienia uczy wychowanków drużynowego podejścia do sprawy oraz współpracy. Dzięki temu sportowi można ich nauczyć słuchania innych, wykonywania poleceń, współdziałania w grupie. Tu nie liczy się tylko szybkość i sprawność, ale również taktyka, umiejętność planowania swoich poczynań i przewidywania ruchów wroga. Nie da się ukryć, iż w czasie walki trzeba pracować na podwyższonych obrotach, uważniej rozglądać się dookoła, wyostrzać wszystkie zmysły. Taka zabawa jest atrakcyjną alternatywą dla czasu spędzanego przed komputerem czy telewizorem. Organizowanie zajęć dla wychowanków na świeżym powietrzu to kolejna niewątpliwa zaleta paintballu, dodatkowo daje możliwość aktywności fizycznej i kontaktu z przyrodą.

     Po zakończeniu zabawy wszyscy doskonale spędziliśmy czas przy grillu, odpoczywając po wzmożonym wysiłku fizycznym.

Autor: Redakcja