Uczestniczymy w życiu lokalnym

     Dnia 11 stycznia 2019 r. wychowankowie Zakładu Poprawczego w Kcyni z pedagog Sylwią Gawrońską i wychowawcą Zbigniewem Prusakiem uczestniczyli w ważnym wydarzeniu dla lokalnych mieszkańców.

    Tego dnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni odbyły się uroczystości związane z obchodami rocznicy 100-lecia Powstania Wielkopolskiego połączone z podsumowaniem minionego roku funkcjonowania tutejszej gminy. Został również odsłonięty mural wykonany na ścianie budynku sali gimnastycznej zespołu szkół. Ponadto wychowankowie zapoznali się z przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej wystawą poświęconą tworzeniu się Niepodległej Polski.

     Wychowankowie: Janek, Denis i Marcin wysłuchali również koncertu chóru „Nadzieja” z Nakła. Byli pod wrażeniem nowych aranżacji znanych im kolęd oraz pieśni patriotycznych. Wieczoru tego można było również wysłuchać koncertu p. Tomasza Kamińskiego.

     Pomimo że wychowankowie w Kcyni zatrzymują się „tylko na chwilę”, dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczników, mają możliwość poznania miejscowych tradycji, kultury i dorobku historycznego, ale i obecnego. Swoją aktywnością służą od dawna miejscowemu środowisku. Stąd też narodził się pomysł, aby uczestnicząc w tym spotkaniu, stali się jego integralną cząstką.

Autor: Redakcja