Jesienna wycieczka rowerowa

     Dnia 19 września 2019 r. wyruszyliśmy z Zakładu Poprawczego w Kcyni na krótką wycieczkę rowerową. Jej celami były: kreowanie aktywnych form wypoczynku wśród wychowanków, rozwijanie zainteresowań globtroterskich oraz wyczulenie ich na piękno jesiennej przyrody.

     Małą grupą sprawnie pokonywaliśmy wyznaczoną sobie trasę do Czerwoniaka, zatrzymując się na chwilę przy sklepie w Szczepicach. Przed nami na niebie  kłębiły się ołowiane chmury, a ostre jesienne promienie słoneczne, odbijające się złotymi refleksami w żółtych liściach, podkreślały niezwykłe barwy otaczającej nas przyrody. Gdy wjechaliśmy na Drogę Pożarową Nadleśnictwa Szubin, skręciliśmy w kierunku odległego Gromadna. Asfaltową drogą, w strugach padającego deszczu, wjechaliśmy na Chełmianki, aby później zjechać w dolinę nadnotecką. Las pachniał wkoło duszną butwializną, igliwiem i żywicą. Po chwili znowu pojawiło się słońce i w jego promieniach  udało nam się naprawić uszkodzony po drodze rower.

     Przejazd przez Gromadno i Iwno minął bez przygód, a w czasie drogi powrotnej do Kcyni, popychani zachodnim wiatrem nie odczuliśmy żadnego zmęczenia. Następne wycieczki niedługo…

Autor: Redakcja