Boże Narodzenie w naszym zakładzie

     Święta w zakładzie na pewno nie są takie same jak w normalnych domach, ale wszyscy pracownicy postarali się, żeby choć trochę były one radosne. Sami wychowankowie włożyli dużo serca w świąteczne przygotowanie grupy i zakładu, tworząc odpowiedni wystrój w dużej mierze oparty o ich prace plastyczne.

     Wchodząc do zakładu można było odczuć radosną magię tych świąt… Nie mogło też zabraknąć tradycyjnej wieczerzy wigilijnej z polskimi potrawami, opłatkiem, życzeniami, kolędą oraz ewangelią. Podczas czytania niejednemu chłopakowi łezka w oku się zakręciła. Nasze panie z kuchni przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne. Były karpie, pierogi, łazanki, barszcz i oczywiście wyśmienite ciasta. Oj, po świętach chłopcy będą musieli więcej czasu spędzać w sali fitness i to intensywnie. ? Naszej placówki nie ominął Św. Mikołaj z rózgą i prezentami. Uff, była chwila niepewności… Ale jak się okazało, wszyscy chłopacy zasłużyli na prezenty.

    Żeby „świąteczna oponka” zbytnio nie rozleniwiała, wychowawcy przygotowali atrakcyjne turnieje i konkursy sportowo–rekreacyjne. Dla równowagi ciała i ducha odbyły się również zabawowe quizy intelektualne i prezentacje multimedialne. Oczywiście wszystkie konkursy i turnieje okraszone zostały słodkimi nagrodami.

Autor: Redakcja