Świąteczne życzenia od i dla Dźwiękowego Archiwum Kcyni

     Już dłuższy czas wychowankowie placówki biorą udział w spotkaniach z cyklu „Ciekawość świata”, organizowanych przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni.

     Przypominając/wyjaśniając – Dźwiękowe Archiwum Kcyni to inicjatywa funkcjonująca przy Urzędzie Miejskim w Kcyni od czerwca 2012 r. Ma niespotykany w regionie charakter. Jej podstawowym celem jest m.in. utrwalanie wspomnień mieszkańców i popularyzacja historii lokalnej Kcyni i okolic. Od października 2013 r. DAK organizuje „Ciekawość świata” – comiesięczny cykl spotkań z pisarzami, podróżnikami czy pasjonatami różnych dziedzin życia, którzy potrafią zajmująco opowiadać słuchaczom o swoich zainteresowaniach. Nasi wychowankowie wzięli już m.in. udział w spotkaniach z:

  • Panem Przemysławem Wilczyńskim – dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego”, autorem pierwszej biografii ks. Jana Kaczkowskiego pt. „Jan Kaczkowski. Życie pod prąd”,
  • Panią Natalią Budzyńską – autorką książki „Dzieci nie płakały. Historia mojego wuja Alfreda Trzebińskiego, lekarza SS.”,
  • Panem Jerzym Żenkiewiczem (pracownikiem naukowym, podróżnikiem) „Kolumbia – od czasów starożytnych do czasów dzisiejszych”.

     Pomysłodawczynią i odpowiedzialną za funkcjonowanie DAK jest Pani Justyna Makarewicz. To od niej właśnie otrzymaliśmy piękne życzenia świąteczne i odwzajemniliśmy je. Czego sobie życzyliśmy ilustrują zdjęcia… A my już czekamy na kolejne spotkania z cyklu „Ciekawość świata”!

 

 

 

 

 

Autor: Redakcja