Dla dzieciaków od chłopaków

     Wychowankowie Zakładu Poprawczego w  Kcyni w „koronawirusowym okresie” nie próżnują. Pod opieką swojej nauczycielki, Pani Lidii Kozłowskiej-Rusin, zainicjowali akcję godną uwagi pn. #zostańwdomu/pokoloruj/dlaDzieciakówodChłopaków.

     Przedsięwzięcie ma na celu nieodpłatne wykonanie dla chętnych dzieci (w wieku przedszkolnym z Kcyni i okolic) „Duuużyyych kolorowanek” (na brystolach). Niestandardowa kolorowanka ma umilić najmłodszym czas, zaś jej przygotowanie jest dla wychowanków ciekawą i pożyteczną formą działania. Pierwsze prace trafiły już do kilkunastu dzieci (pracę dostarcza nauczycielka, dbając o brak kontaktu w aktualnej sytuacji epidemicznej – kolorowanka zostawiana jest przy furtce/pod drzwiami adresatów). Inicjatywa spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem przedszkolaków, jak i ich rodziców. Zdjęcia pochłoniętych pracą milusińskich i gotowych kolorowych dzieł są dowodem powodzenia akcji i obopólnej radości.

     Warto dodać, że w niedalekiej przyszłości inicjatywa być może przybierze dodatkową formę. Ponieważ pomysł jest jeszcze w fazie projektu, na razie nie zdradzimy jego szczegółów…

Autor: Redakcja