Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

     Dnia 26.06.2020 r. w Zakładzie Poprawczym w Kcyni odbyło się Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020. Z oczywistych względów nie było ono tak uroczyste jak zazwyczaj. Skromniej, ale w doskonałych humorach rozpoczęliśmy wakacje!

     Wychowanków oraz nauczycieli przywitał Pan Dyrektor Zakładu. Głos po nim zabrał Pan Dyrektor Szkół. Panowie podsumowali miniony czas, życzyli zebranym udanego wypoczynku; w szczególny sposób wyeksponowali konieczność dbania o swoje bezpieczeństwo podczas wakacji.

     Kilkoro uczniów zostało wyróżnionych, otrzymali nagrody i dyplomy w kategoriach:

– najlepszy uczeń,

– najlepszy uczeń w warsztatach szkolnych.

Rozstrzygnięte zostały również konkursy:

– „Konkurs na najaktywniejszego czytelnika”,

– „Konkurs na najaktywniejszego uczestnika kółka zainteresowań z j. polskiego Piękny
i czysty – mój język ojczysty!”
,

– „Konkurs na najaktywniejszego uczestnika kółka zainteresowań Umiem zrobić, umiem naprawić”,

– „Konkurs na najaktywniejszego uczestnika kółka zainteresowań Wychowanie poprzez sport”,

– „Konkurs na najładniejsze zeszyty przedmiotowe”.

     Wyróżnieni zostali również wychowankowie, którzy w trakcie minionego roku szkolnego uczestniczyli w zajęciach o charakterze terapeutycznym prowadzonym przez zespół diagnostyczno-korekcyjny. Nie zapomniano o uczniach, którzy w szczególny sposób wykazali się inicjatywą w ramach przeprowadzonej w placówce „kolorowankowej akcji” pn. #zostańwdomu/pokoloruj/dla DzieciakówodChłopaków.

     Przy okazji uroczystości zostały również wręczone nagrody dla wychowanków, którzy brali udział w „III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla wychowanków zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich Chwila dla moich emocji” (koordynowanym przez pedagog placówki, Panią Sylwię Gawrońską).    

     Wspólne świętowanie zakończyło się prezentacją multimedialną z działalności szkół i warsztatów szkolnych, internatu, zespołu diagnostyczno-korekcyjnego (przygotowała ją wspólnie z uczniami koordynatorka uroczystości, Pani Lidia Kozłowska-Rusin). Pokaz uwidocznił różnorodność i szeroki zakres inicjatyw zorganizowanych dla nieletnich w minionym roku szkolnym; wprawił w dobry nastrój każdego obecnego na sali. Prezentację kończyły życzenia dla wychowanków oraz przesłanie: „Każdy koniec daje szanse na nowy początek!”.

     Po „części oficjalnej” wychowankowie oraz pracownicy placówki spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku…

Autor: Redakcja