Internetowe licytacje dla chorej dziewczynki

     Wspominaliśmy już, że nasza placówka zaangażowała się w pomoc dla chorej na SMA, potrzebującej najdroższego leku na świecie, Celinki z pobliskiego Szubina. Systematycznie angażujemy się w kolejne formy działań, które mają na celu uzbieranie kwoty ponad 9 milionów złotych i tym samym stworzenie szansy na normalne życie dla małej istoty, która już tak wiele wycierpiała.

     Na Facebooku istnieje ogólnopolska, publiczna grupa „Licytacje dla Celinki”. Zrzesza ona obecnie już ponad 22 000 osób. Niesamowite, że w walce o zdrowie dla dziesięciomiesięcznej Celinki zjednoczyło się już tak wiele dobrych dusz. I my – wychowankowie i pracownicy zakładu – postanowiliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym dziele. Bo przecież „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem” (M. Konopnicka).

     Wychowankowie placówki wykonali już kilka przedmiotów, z których dochód z licytacji przeznaczony został na wsparcie zbiórki dla Celinki (zweryfikowanej przez fundację Siepomaga). Poniżej prezentujemy zdjęcia „Duuużyyych kolorowanek”, wyrobów z metaloplastyki, origami. Przedmioty te spotkały się z zainteresowaniem wielu licytujących (łącznie blisko 500 zł zasiliło konto dziewczynki!). A my nie poprzestajemy w dalszych działaniach. Już wkrótce kolejne, wykonane przez nieletnich z wielkim sercem i zaangażowaniem rzeczy, trafią na licytację. Zamierzamy też wesprzeć kolejną inicjatywę organizatorów zbiórki, związaną ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem – wirtualny „Kiermasz świąteczny” dla Celinki.

   Warto także wspomnieć o osobistym dla wychowanków wymiarze akcji. Ludzie, którzy zakupili dany przedmiot nierzadko nie szczędzą pozytywnych komentarzy dla ich pracy. Miłe to bardzo! I tutaj więc za ten przychylny odbiór serdecznie dziękujemy…   Razem dla Celinki!

tekst zredagowała: Lidia Kozłowska-Rusin

Autor: Redakcja