O twórczych przygotowaniach do Wielkanocy…

Każdy ma jakiś talent, trzeba go tylko odkryć! Wiedzą o tym doskonale uczniowie szkół i warsztatów szkolnych ZP w Kcyni, którzy przed Wielkanocą – w ramach zajęć rozwijających ich zainteresowania i uzdolnienia – wykonali niepowtarzalne ozdoby świąteczne (pod opieką nauczycielki j. polskiego). Większość przygotowanych dekoracji posłużyła jako element wystroju klas, holu szkolnego. Powstały m.in. okolicznościowe plakaty, „zajączkowe” girlandy, a także wiele stroików. Krążki drewna, styropianowe jaja, mech dekoracyjny, sznurki lniane i bawełniane, koronki, klej na gorąco – to podstawowe elementy, które posłużyły do wykonania wielkanocnych kompozycji. Wychowankowie wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem i cierpliwością. Każdy stroik był piękny!

Trzech wychowanków efektami swojej pracy postanowiło podzielić się z szerszym gronem odbiorców. Pod opieką nauczycielki języka polskiego i wychowawcy wzięli udziałw VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez MOAS w Koszalinie „Najładniejsza Kartka Wielkanocna” oraz „Ozdoba Wielkanocna”. Na ogłoszenie wyników przedsięwzięcia czekamy…

Warto dodać, że w przerwie świątecznej dla uczniów zorganizowanych zostało szereg zajęć mających na celu efektywne i miłe spędzenie przez nich czasu wolnego. I tak np. mieli okazję wziąć udział w:

– „Quizie wiedzy o Wielkanocy”,

–  językowym „Easter Quizie”,

– konkursie ortograficznym „Walka z błędami tuż przed świętami”,

– rozwiązywaniu zagadek matematycznych,

– konkursach sportowych (m.in. „Mistrz żonglerki”, „Miniturniej tenisa stołowego”),

– konkursach warsztatowych (m.in. „Zafrezowani” – konkurs rozpoznawania rodzajów frezów, „Najlepszy stolarzyna” – konkurs rozpoznawania gatunków drewna).

            I jeszcze jedno – zając nie zapomniał o naszych uczniach. Każdy z nich otrzymał drobny upominek. Na łasuchów czekały też smaczne babeczki…

tekst zredagowała: Lidia Kozłowska-Rusin

Autor: Redakcja