Jedno uratowane życie, a tyle dobra wokoło…

Kilka razy informowaliśmy już o zaangażowaniu wychowanków i pracowników Zakładu Poprawczego w Kcyni w pomoc dla chorej Celinki z pobliskiego Szubina. Dziewczynka urodziła się w styczniu 2020 r. Niecałe pół roku później zdiagnozowano u niej najcięższy typ rdzeniowego zaniku mięśni – SMA typu 1. Od tego momentu trwała walka o jej życie – zbiórka na terapię genową, która może powstrzymać postęp SMA. Do zebrania była astronomiczna kwota – ponad 9 milionów złotych. Mnóstwo akcji, mnóstwo ludzi dobrych serc sprawiło, że 14 kwietnia cel został osiągnięty!

            „Celinkowych Aniołów” było cała rzesza (ogólnopolska, publiczna grupa „Licytacje dla Celinki” na Facebooku liczyła ponad 34 000 członków, na zbiórce siepomaga.pl odnotowano prawie 300 000 wpłat dla małej szubinianki). Cieszymy się, że i my mogliśmy dorzucić cegiełkę, swoje zaangażowanie do wspólnego celu – życia Celinki w zdrowiu i radości! Oto „zestawienie” naszego skromnego wkładu we wspólne dzieło dobra:

  • #gaszynChallenge („pompowanie” dla Celinki)
  • „Zakręcona akcja” – „Wkręć się w pomaganie” (zbiórka plastikowych nakrętek)
  • wykonywanie przedmiotów na internetowe licytacje oraz wirtualne i stacjonarne kiermasze (grupy na FB: „Celinkowa Drużyna Pomagaczy”, „Licytacje dla Celinki”)
  • zaangażowanie w akcję „Kartka Urodzinowa dla Celinki”
  • klikanie-pomaganie (https://dobryklik.pl/celinka/zbiorka.php)

            I jedna myśl na koniec: POMAGANIE UZALEŻNIA! Nie zamierzamy poprzestawać w charytatywnych działaniach na rzecz potrzebujących dzieci…

tekst zredagowały: Lidia Kozłowska-Rusin, Sylwia Gawrońska

Autor: Redakcja