Turniej Strzelecki z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r.

         12 maja 2021r. grupa wychowanków naszej placówki wzięła udział w Turnieju Strzeleckim zorganizowanym wspólnie z Bractwem Kurkowym w Kcyni na miejscowych obiektach sportowych. Odbył się on z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r.

         Wychowankowie, pod kierunkiem wychowawców zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa, obsługiwania się pneumatyczną bronią sportową oraz zasadami korzystania z obiektów sportowych Bractwa Kurkowego w Kcyni. Instruktaż oraz szkolenie przeprowadził kierownik strzelnicy. Odbyły się dwie konkurencje strzeleckie: strzelanie do celów i strzelanie do tarcz. W obydwóch zwyciężył Roman, drugie miejsce zajął Kacper, a trzeci był Fabian. W czasie konkurencji strzeleckich wychowankowie wykonywali z uwagą i zaangażowaniem polecenia osób funkcyjnych. W skupieniu podchodzili do rubieży otwarcia ognia i pod czujnym okiem kierownika strzelania, rywalizowali między sobą.

         Zawody te miały za cel kształtowanie wśród wychowanków zasad przestrzegania bezpieczeństwa w czasie uprawiania sportów strzeleckich oraz  rozwijanie postaw zaangażowanych społecznie a także odpowiedzialności za swoje postawy.

Autor: Redakcja