Kajakowe szkolenie dla bydgoskich studentów

         Dnia 3 września 2021 r.,  dzięki współpracy z Zespołem Szkół im. St. Staszica w Nakle nad Notecią, Przystanią Nakielską oraz Instytutem Geograficznym Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zorganizowaliśmy dla studentów I roku geografii i turystyki na rzece Brdzie zajęcia terenowe z kajakarstwa.

         Grupa studentów, pod kierunkiem pracowników naukowych bydgoskiej uczelni zebrała się na przystani kajakowej w Janowie Bydgoskim. Pracownicy naszej placówki, Instruktorzy Kajakarstwa PZKaj przeprowadzili metodyczne zajęcia przygotowujące studentów do prowadzenia grup zorganizowanych w czasie spływów kajakowych. Następnie nasi wychowankowie – doświadczeni kajakarze,  wspólnie z uczniami Zespołu Szkół im. St. Staszica,  pełniąc odpowiedzialne funkcje asystentów instruktorów, pomogli przygotować nowych adeptów kajakarstwa do bezpiecznego spłynięcia Brdą do Przystani Wodnej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Dbając o bezpieczeństwo studentów, kształtując ich  właściwe umiejętności i zachowania, wychowankowie wykazali się taktem i cierpliwością.

         Po dopłynięciu do WSG, na zakończenie zajęć, wychowawcy pochwalili uczestników za zaangażowanie i pomoc w czasie spływu oraz zaprosili na następne przygody kajakowe.  

Autor: Redakcja