„O kobietach prawie wszystko”

            W dniu 5 marca 2022 r. w auli Zakładu Poprawczego w Kcyni odbył się koncert operetkowo-musicalowy „O kobietach prawie wszystko”. Przedsięwzięcie, w którym mieli okazję wziąć udział wychowankowie placówki, zorganizowane zostało z okazji Dnia Kobiet przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni oraz Urząd Miejski w Kcyni. Koncert wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w ramach obchodów 760-lecia nadania praw miejskich miastu.

            Na scenie wystąpili znakomici soliści scen poznańskich: Karolina Garlińska, Anna Michalak, Dariusz Kapłon oraz Wiesław Paprzycki. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać wielu pięknych utworów (m.in. „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Czardasz Maricy”, „Twoim jest serce me”, „Przetańczyć całą noc”). Wydarzenie było wyjątkową ucztą dla ducha i ucha.

            Koncert odbył się w cieniu zatrważających wydarzeń zza naszej wschodniej granicy. Pomimo radosnej i pełnej muzycznych uniesień atmosfery, jego uczestnicy ani na chwilę nie zapomnieli o naszych sąsiadach. Pierwsze dwa utwory zadedykowano obrońcom demokracji i niepodległości Ukrainy. W pobliżu sceny pojawiły się symboliczne flagi: ukraińska, polska, europejska; każdy z gości otrzymał niebiesko-żółte tasiemki, a także miał możliwość finansowego wsparcia uchodźców wojennych.

tekst zredagowała: Lidia Kozłowska-Rusin

fot. Robert Koniec (kcynia.info), Lidia Kozłowska-Rusin

Autor: Redakcja