„Bo słowo przywraca do życia”  

W ramach „Ciekawości świata”, organizowanej przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni, w dniu 22.06.2022 r. wychowankowie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wieczorze poetyckim pt. „Bo słowo przywraca do życia”. Swą twórczość zaprezentowała Pani Khrystyna ​Syrova-Kovalyshyn – pochodząca z Ukrainy pisarka, poetka, dziennikarka, psycholożka.

W świetle dziejących się wydarzeń w kraju poetki, wieczór był niezwykłym wydarzeniem, skłaniającym do refleksji i pochylenia się nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Podczas spotkania Pani Khrystyna zaprezentowała swe utwory w języku ojczystym (w tle wyświetlane było polskie tłumaczenie). Emocje płynące z każdego kolejnego słowa potęgowała nastrojowa muzyka.

Przez kilkadziesiąt wspólnie spędzonych minut uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko zatracić się w poezji, ale też poznać niezwykłego gościa nieco bliżej. Pani Syrova-Kovalyshyn – znakomicie radząc sobie po polsku – opowiadała m.in. o tym, jak wyglądała jej codzienność przed wybuchem wojny, o sukcesach oraz początkach swej twórczości. Podkreślała również, że słowa mają wielką moc i potrafią przywrócić do życia.

tekst zredagowała: Lidia Kozłowska-Rusin

Autor: Redakcja