Paintballowe gry terenowe w Chodzieży

         19 lutego 2023 r. wzięliśmy udział w paintballowych grach terenowych w Chodzieży. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawcę, który pasjonuje się tematyką militarną i wojskową Macieja Książkiewicza. To już nasze trzecie spotkanie na tym placu gier terenowych.

         Prowadzący gry pan Tomasz na początku zabawy zapoznał wszystkich uczestników z wyposażeniem każdego gracza, karabinkiem, maską chroniąca twarz przed pociskami i odpryskami, kamizelkami chroniącymi korpus przed uderzeniami kulek, dodatkowymi magazynkami na amunicję oraz z zasadami bezpiecznego obsługiwania się markerami i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w czasie gier paintballowych. Niska prędkość początkowa „pocisku” i jego konstrukcja sprawiają, że sport ten jest bezpieczny, a ślad farby pozostawiany na ubraniu wprowadza odrobinę realizmu prawdziwego trafienia.  Po obejściu terenu, na którym mieliśmy się bawić i omówieniu  założeń taktycznych zabawy, załadowaliśmy markery kolorowymi kulkami. Ubrani w odpowiednie stroje, zabezpieczeni maskami i kamizelkami rozpoczęliśmy zabawę. Podstawowymi celami naszej gry było doskonalenie przez naszych  wychowanków współpracy w grupach zadaniowych w czasie realizowania misji, umiejętnie dzielenie  się przez nich zadaniami, wykazywanie się wyobraźnią i elastycznością w działaniu. Wychowankowie  współpracowali z kolegami pasjonatami paintballowych gier terenowych, których pierwszy raz widzieli na oczy. Prowadzili pozorowaną walkę na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Budowanie odpowiedniej strategii gry pozwalało na zaangażowanie wszystkich uczestników zabawy.

         Udział w niej wzięli także inni wychowawcy oraz panie, nasze koleżanki, które bezlitośnie eliminowały z gry każdego, który nie zawahał się przed strzelaniem do nich. Szybko nauczyły wszystkich graczy szacunku i respektu dla siebie.  Na koniec przy ognisku i gorących kiełbaskach w doskonałych humorach omówiliśmy efekty gry.  Nasi wychowankowie bardzo chętnie uczestniczą w takich wspólnych grach i  zajęciach.

Autor: Redakcja