31 Ogólnopolska Akcja Sprzątanie Świata na Noteci

         Dnia 15 maja 2023 r. wychowankowie naszego zakładu wspólnie z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, przy bardzo życzliwym wsparciu i współpracy pracowników Przystani Powiat Nakielski, wzięli udział w etapie 31 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Nam, kajakarzom z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni, promującym aktywny i bezpieczny wypoczynek nad wodą, bardzo zależy, aby rzeki i jeziora  naszego powiatu cieszyły się czystością wód.  Wpłynie to niewątpliwie na uatrakcyjnienie w wodniackim świecie uroków naszego powiatu.

         Podstawowym celem naszej akcji było uwrażliwienie młodzieży na konieczność dbania o zachowanie w czystości otaczających nas delikatnych ekosystemów przyrodniczych.  Mimo deszczowej pogody, akcję rozpoczęliśmy odprawą na Przystani Powiat Nakielski, gdzie po omówieniu obowiązujących w czasie akcji zasad bezpieczeństwa, ustaliliśmy szyk kajaków i sposoby komunikowania się. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali różnorakie odpady wyrzucane do wody przez niefrasobliwych mieszkańców Nakła nad Notecią, na odcinku Noteci od przystani do mostu kolejowego. Szybko napełnili przygotowane worki. Po dopłynięciu  do przystani, posegregowane śmieci złożyliśmy w oddzielnych workach przy odpowiednich kontenerach. Wychowankowie naszej placówki, którzy są doświadczonymi kajakarzami, wspierali młodych adeptów kajakarstwa z Nakła, asekurując ich i pomagając wydostać z szuwarów niedostępne z dwójek śmieci. 

         Po zakończeniu akcji prowadzący wychowawca naszego zakładu podziękował wszystkim uczniom za zaangażowanie, doskonałą zabawę i zaprosił do skorzystania z oferty wodniackiej Przystani Powiat Nakielski.  Osobne podziękowania przesyłamy na ręce pracowników Przystani Powiat Nakielski za ich życzliwość i wsparcie w realizacji naszych różnorakich wodniackich pasji.  Na pewno powtórzymy te działania niejeden raz.

Autor: Redakcja