XXII Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Halowej Piłce Nożnej

       Dnia 14 kwietnia 2018 r. w Hali Sportowej w Szkole Podstawowej w Wapnie odbyły się  Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Halowej Piłce Nożnej.  Gospodarzem  spotkania był Zakład Poprawczy w Kcyni. Pan Dyrektor Paweł Duda wraz z koordynatorem przedsięwzięcia panem Mirosławem Pezackim dokonali wszelkich starań, by impreza odbyła się na wysokim poziomie organizacyjnym.

         W XXII już mistrzostwach udział wzięło 11 drużyn z całej Polski. Oprócz sportowych zmagań był to także czas do integracji, wymiany doświadczeń zawodowych czy możliwość zwiedzenia kcyńskiej placówki.  Mecze rozgrywano w dwóch grupach A i B przez całą sobotę, natomiast w niedzielę drużyny mierzyły się  w spotkaniach finałowych. Drużyny i wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nie zabrakło także materiałów promocyjnych gminy Kcynia. W każdych zawodach trzeba wyłonić najlepszych, dobrych i tych przegranych. Tych ostatnich raczej nie było, bo w duchu walki o punkty zawsze wygrywał duch sportowej zabawy i wsparcia.

       Organizatorzy zapewnili oprawę muzyczną podczas ceremonii otwarcia, gdzie nie zabrakło Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni.  Została również uruchomiona kawiarenka turniejowa, którą obsługiwały panie pracujące w Zakładzie Poprawczym w Kcyni: pani Joanna Wełnicka i pani Anna Prybińska. Uczestnicy mogli również powspominać „stare, dobre czasy”, przeglądając historyczne zdjęcia na gazetce turniejowej.

        W tym roku puchar za zdobycie Tytułu Mistrza Polski odebrali pracownicy ZP/MOAS w Szubinie, którzy po zaciętej walce finałowej z kolegami z Barczewa mecz wygrali po rozegraniu rzutów karnych. Panowie z Szubina dokonali tej sztuki już szósty raz w historii mistrzostw! Kolejność miejsc XXII Mistrzostw Polski Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Halowej Piłce Nożnej była następująca:

 1. ZP/MOAS Szubin
 2. ZP Barczewo
 3. ZP Pszczyna
 4. ZP Studzieniec
 5. ZP Kcynia
 6. ZP Grodzisk Wlkp.
 7. ZP Trzemeszno
 8. ZP Głogów – zdobywcy Pucharu Fair Play
 9. ZP Gdańsk
 10. SdN Szczecin
 11. ZP Poznań

Wyróżniono także najlepszych zawodników w kilku kategoriach:

Najlepszy Zawodnik Turnieju MVP – Michał Sajnach z ZP w Barczewie,

Król Strzelców – Mirosław Obremski z MOAS w Szubinie,

Najstarszy Zawodnik – Stefan Czerbiński z SDN w Szczecinie,

Najlepszy Bramkarz – Aleksander Mrzyczek ZP Pszczyna.

Autor: Redakcja