Młodzi – Seniorom

     Zakład Poprawczy Kcyni wciąż poszukuje możliwości niesienia wsparcia środowisku lokalnemu. Dyrektor placówki zachęca pracowników i młodzież do aktywności na rzecz potrzebujących osób i instytucji.

     21 września 2018 r. pani psycholog Violetta Urban oraz pani pedagog Sylwia Gawrońska zorganizowały grupę młodzieży, która zaczęła wykonywać prace na rzecz Domu Pomocy Społecznej w pobliskiej Srebrnej Górze.

      Możliwość spożytkowania swojej energii dla dobra i radości osób starszych przyniosła również satysfakcję młodzieży. W czasie naszego pobytu w DPS w Srebrnej Górze nastąpiła swoista wymiana pokoleniowa. Starsze osoby chętnie z nami rozmawiały i dzieliły się swym doświadczeniem życiowym oraz wspomnieniami. Nasi wychowankowie nabywali wrażliwości i umiejętności niesienia pomocy osobom, które  obecnie są zależne od innych. Przy okazji sami zarażali osoby starsze śmiechem i chęcią do życia.

      Prosta sprawa – przekopanie porośniętej trawą rabaty, zasadzenie nowych roślin wywołały uśmiech na ustach „Starszej Pani”, która tak uwielbia kwiaty! Wspólne zdjęcie z „Młodym Chłopakiem”, uszczęśliwiło inną Panią, która nie ma bliskich i na co dzień czuje się samotna. „Starszy Pan” dzieli się wspomnieniami z czasów swojej młodości. Tutaj wszyscy są ważni..

      Zamierzamy nieść radość naszym seniorom jak najdłużej. Może przyjdzie czas na udział we wspólnym spotkaniu z okazji jakiejś uroczystości? Chcemy na to zapracować! A na razie jesień zagwarantowała nam na terenie ośrodka mnóstwo pracy…

Autor: Redakcja