Wyjazd na lodowisko w Nakle nad Notecią

    Dnia 13 lutego 2019 r. w ramach realizacji programów wychowawczych i uatrakcyjnienia pobytu w placówce, wychowankowie Zakładu Poprawczego w Kcyni, pod opieką wychowawców P. Strzępka oraz Z. Kowalewskiego,  uczestniczyli w wycieczce na lodowisko w Nakle nad Notecią.  

     Wychowankowie mieli okazję udoskonalić umiejętności jazdy na łyżwach. Rywalizowali również w wyścigach na czas, co okazało się świetną zabawą. Taki sposób aktywnego spędzania czasu wolnego pomógł wpłynąć pozytywnie na proces resocjalizacji nieletnich, rozwinąć ich pasje i zainteresowania oraz nauczyć prawidłowego funkcjonowania w środowisku otwartym, przygotowując do opuszczenia placówki. Nasz wyjazd na lodowisko pozwolił wychowankom rozwinąć umiejętność organizacji czasu wolnego w okresie zimowym. Poza tym promował zdrowy i aktywny tryb życia.

     Wróciliśmy do placówki zmęczeni i zadowoleni z wycieczki. Na pewno skorzystamy jeszcze z usług tego lodowiska, tymbardziej, że nieletni chętnie i aktywnie uczestniczą w wycieczkach organizowanych w środowisku otwartym.

Autor: Redakcja