XXIII Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Barczewie. Zakład Poprawczy z Kcyni zdobywa Mistrzostwo Polski. Droga do zwycięstwa…

     W dniach 29-31 marca 2019 r. w przepięknej scenerii i pogodzie na hali sportowej w Jezioranach, rozgrywane były kolejne Mistrzostwa Polski w halowej piłce nożnej. W wyniku losowania drużyna Zakładu Poprawczego w Kcyni trafiła do grupy B z gospodarzami imprezy ZP Barczewo, ZP Studzieniec oraz  SdN Szczecin. W grupie padły następujące wyniki:

ZP Kcynia – ZP Studzieniec  1 – 1

ZP Kcynia – ZP Barczewo    0 – 3

ZP Kcynia – SdN Szczecin    5 – 2

     Drużyna z Pałuk zakwalifikowała się do ćwierćfinałów, gdzie już czekała na nich trzecia drużyna z grupy A – ZP Gdańsk. Od tego meczu drużyna z ZP Kcynia wchodziła na coraz wyższe obroty i przypomniała sobie o preferowanym szybkim stylu gry na jeden kontakt. Pokonali kolegów z Gdańska w stosunku bramkowym 4 – 0. W półfinale kcynianie zmierzyli się z bardzo trudnym rywalem, który preferował bardzo atletyczny styl gry. Jednak obrana taktyka i szybka gra z kontrataku pozwoliła ekipie z ZP Kcynia, z wynikiem 2 – 0, zameldować się w finale imprezy.

     Mecz finałowy zakończył się jednobramkowym wynikiem 1 – 0. Zmierzyły się w nim drużyny ZP Świecie i ZP Kcynia. I tak oto niemożliwe, po bardzo przeciętnej grze w grupie, zrobiło się realnym. Jak podkreślali obserwatorzy turnieju, ZP Kcynia wygrał zasłużenie, gdyż jest to drużyna typowo turniejowa, która rozkręca się z meczu na mecz. Pomimo że faworyci turnieju ZP Barczewo i ZP Świecie w swoich grupach grali bardzo interesujący futbol, to szósty tytuł mistrzowski trafił do zawodników ZP Kcynia.

     W małym finale gospodarz imprezy musiał uznać wyższość zawodników ZP Pszczyna, która to wygrała po kolejce rzutów karnych 1 – 1 (1 – 3).

     Mistrzowie zagrali w składzie: A. Kozłowski (bramkarz), T. Leśniewski, R. Nowicki, P. Strzępek, M. Pezacki, J. Prybiński, K. Ziarnecki, M. Kubanek i M. Wełnicki.

Autor: Redakcja