„Uczymy się dbać o siebie”

     Wychowankowie Zakładu Poprawczego w Kcyni, pod okiem pedagog p. Sylwii Gawrońskiej rozpoczęli cykl zajęć dotyczących higieny żywienia. Zajęcia orgaznizowane są w ramach programu profilaktyczo – terapeutycznego: „Detoks ciała – detoks myśli”.

     W ramach zaplanowanych spotkań wychowankowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych mających na celu uświadomienie im znaczenia zdrowej diety dla właściwej kondycji psychoruchowej i dobrego samopoczucia. W ramach spotkania nieletni zaplanowali swoją „piramidę żywienia”, dowiedzieli się, jak ważne w diecie jest wykorzystania skarbów natury: węglowodany, które dają „paliwo” do działania, białka, które budują i regenerują organizm. Dowiedzieli się, do czego potrzebne są tłuszcze, minerały i witaminy, które powinny znaleźć się w każdej codziennej diecie. W czasie ćwiczeń mieli okazję przyjrzeć się własnej diecie. Próbowali wskazać na czynniki ryzyka wystąpienia zaburzeń ich samopoczucia, a związanych nierzadko z niewłaściwą dietą oraz zbyt małą ilością wypijanej wody.

     Następne zajęcia poświęcone były nabyciu umiejętności praktycznych. Wychowankowie przygotowali dla siebie i kolegów z grupy wychowawczej smaczne i pożywne krokiety.

 

Autor: Redakcja