Zawody strzeleckie z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej w 1920 r.

   W dniu 9 lipca bieżącego roku Dyrektor Zakładu Poprawczego i zorganizował dla wychowanków naszej placówki zawody strzeleckie na Strzelnicy Bractwa Kurkowego w Kcyni przy ul. Poznańskiej. Zawody te zostały zorganizowane z okazji 100 rocznicy zwycięstwa oręża polskiego nad wojskami sowieckimi w Bitwie Warszawskiej w 1920 r.

     Wychowankowie, pod opieką wychowawcy posiadającego uprawnienia Kierownika Strzelnicy Sportowej zapoznali się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi na strzelnicach sportowych. Pan Zbrojmistrz Bractwa Kurkowego w Kcyni zaprezentował pneumatyczne karabinki sportowe, z jakich będą strzelali wychowankowie. Przeprowadził szczegółowy instruktaż posługiwania się sportowymi karabinkami pneumatycznymi, zasad zajmowania stanowisk strzeleckich, ładowania broni, celowania do tarcz i celów, samego strzelania oraz zachowania się po zakończeniu strzelania. Wychowankowie z wielkim przejęciem i odpowiedzialnością wykonywali poznane czynności, przy okazji doskonale się bawiąc. Pierwszą serię strzałów oddali do żelaznych wskaźników. Tutaj klasą samą w sobie okazał się Nikodem, strącając wszystkie wskaźniki z dwóch rodzajów karabinków dla praworęcznych i leworęcznych strzelców. Zasadnicza część zawodów zaczęła się, gdy wychowankowie strzelali do tarcz na odległość 10 metrów. Na strzelnicy zapadła wymowna cisza, a skupieni zawodnicy powoli oddawali strzały. Każdy z wychowanków oddał po pięć strzałów w trzech seriach. Zwyciężył Miłosz wynikiem 118 punktów, drugi był Nikodem – 116 punktów, trzeci Patryk – 92 punkty.

    Wychowawca, w podsumowaniu zawodów podziękował panu Zbrojmistrzowi Bractwa Kurkowego w Kcyni za umożliwienie zorganizowania tych zawodów i udostępnienie broni. Wychowankom pogratulował wyników oraz podziękował  za bardzo odpowiedzialne zachowanie na strzelnicy sportowej i doskonałą zabawę. Mam nadzieję że odkryte talenty strzeleckie będą rozwijane i wychowankom broń będzie kojarzyła się z ciekawą dyscypliną sportową. 

Autor: Redakcja