Z życzeniami z okazji 7 urodzin „Ciekawości świata”

     Już od kilku lat wychowankowie placówki, pod opieką nauczycielki j. polskiego, biorą udział w spotkaniach z cyklu „Ciekawość świata”, organizowanych przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni.

     Przypominając/wyjaśniając – Dźwiękowe Archiwum Kcyni to inicjatywa funkcjonująca przy Urzędzie Miejskim w Kcyni od czerwca 2012 r. Ma niespotykany w regionie charakter. Jej podstawowym celem jest m.in. utrwalanie wspomnień mieszkańców i popularyzacja historii lokalnej Kcyni i okolic. Od października 2013 r. DAK organizuje „Ciekawość świata” – cykl spotkań z ludźmi kultury, sztuki, dziennikarzami pisarzami, pasjonatami różnych dziedzin życia, którzy potrafią zajmująco opowiadać słuchaczom o swoich zainteresowaniach.

    25 października „Ciekawość świata” obchodziła swoje 7 urodziny. Drobnymi, własnoręcznie wykonanymi przez wychowanków upominkami podziękowaliśmy Pani Justynie Makarewicz – pomysłodawczyni cyklu, odpowiedzialnej za harmonogram spotkań i ich tematykę – m.in. za możliwość odkrywania naszej ciekawości…

     W bieżącym roku szkolnym, z zachowaniem reżimu sanitarnego, udało się nam wziąć udział w dwóch inicjatywach z cyklu „Ciekawość świata”. Pandemia uniemożliwiła jednak organizację kolejnych zaplanowanych przedsięwzięć. Mamy nadzieję, że „normalność” wkrótce nadejdzie i znowu będziemy mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych spotkaniach z ciekawymi ludźmi!

Autor: Redakcja