Nie zapominamy o Celince!

     Kilka razy informowaliśmy już o zaangażowaniu wychowanków placówki w pomoc dla chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) Celinki z pobliskiego Szubina.

     23 stycznia Mała Wojowniczka obchodziła swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji osoby koordynujące akcję pomocy dla dziewczynki (Komitet Społeczny Armia Celinkowych Aniołów) zorganizowały challenge #kartkidlacelinki. Celem przedsięwzięcia (trwającego do 28 lutego) jest wysyłanie dla niej tradycyjnych urodzinowych kartek z życzeniami, by w przyszłości miała niezapomnianą pamiątkę. Dodatkowo akcja związana jest z biciem rekordu Polski w ilości otrzymanych kartek urodzinowych. Nie mogliśmy nie dołączyć do tej inicjatywy!

     Wychowankowie, pod opieką nauczycielki języka polskiego, własnoręcznie wykonali 15 niepowtarzalnych kart; ułożyli rymowane, personalizowane życzenia.

     „Wysłanie” kartek nic nas nie kosztowało – w Urzędzie Pocztowym w Szubinie stanęła „specjalna skrzynka” dla Celinki.

     Celinko – 100 lat raz jeszcze! A przede wszystkim życzymy Ci, aby zbiórka dla Ciebie na najdroższy lek świata wreszcie się zakończyła i abyś mogła korzystać z uroków życia w zdrowiu i radości!

 

tekst zredagowała: Lidia Kozłowska-Rusin

Autor: Redakcja