Sukces naszych uczniów w konkursie literacko-multimedialnym!

     Miło nam poinformować, że uczniowie szkół placówki odnieśli sukces w konkursie literacko-multimedialnym pt. „Nasze Boże Narodzenie” zorganizowanym przez Zakład Poprawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przedsięwzięcie skierowane było do wychowanek i wychowanków zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: literackiej i multimedialnej. Celem inicjatywy było m.in. propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie wszechstronnej wrażliwości artystycznej, kształtowanie postaw szacunku do tradycji. Ogłoszenie wyników nastąpiło 23 lutego.

      Dwóch uczniów szkoły branżowej wzięło udział w kategorii literackiej. Jeden z nich zajął II miejsce za opowiadanie „Podarunek”, drugi zaś zdobył wyróżnienie za opowiadanie „Najwspanialsze święta”.

     Dwóch uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w kategorii multimedialnej, zajmując III miejsce (ex aequo) za wspólnie wykonaną prezentację w programie PowerPoint pt. „Nasze Boże Narodzenie”.

     Jak podaje organizator – w przedsięwzięciu wzięło udział 10 placówek wychowawczych; łącznie 45 uczestników wykonało 31 prac. Warto podkreślić, że wszystkie prace autorstwa wychowanków ZP w Kcyni znalazły uznanie w oczach jury. Dziękujemy, jednocześnie gratulując naszym uczniom, jak i wszystkim uczestnikom konkursu!

 

tekst zredagowała: Lidia Kozłowska-Rusin

Autor: Redakcja